Easy Teaching Ideas

sobota, 28 października 2017

Focus on ... Halloween

Nie jestem gorącym zwolennikiem Halloween ale staram się realizować wszystkie zagadnienia i wymagania podstawy programowej i elementy kultury krajów anglo-saskich. Ponadto dzieci uwielbiają Halloween, więc nie ośmielę się odebrać im tej przyjemności.


Oto moje propozycje:

1. Karty obrazkowe ze słownictwem, które posłużą do wprowadzenia słownictwa oraz zabawy w Memory ( wystarczy dwukrotnie je wydrukować). Karty przygotowałam w wersji kolorowej oraz czarno-białej, z 16 najważniejszymi wyrazami.

 2. Halloween Word Hunt - poszukiwanie ukrytych w klasie jajeczek po kinderkach z wyrazami w środku ( na zasadzie zabawy ciepło-zimno czyli warm / warmer / cold / colder );



3. Halloweenowy koszyczek  z jajeczkami - ponownie plastikowe jajeczka po Kinder Niespodziankach w akcji. Zabawa polega na losowaniu ukrytych w jajeczkach słówek, budowanie krótkich wypowiedzi i / lub wykonaniu prostego rysunku;




4. Kalambury - prezentowanie wylosowanego słówka dla klasy gestami, dźwiękami;

5. Halloween Pictionary - praca w grupach / zespołach, polegająca na utworzeniu na formacie A2 słowniczka obrazkowego ze słownictwem z jajeczek;

6. Łączenie wyrazów w pary oraz układnie rozciętych wyrazów;
Oczywiście słówek może być mniej ( u mnie 24 na karcie do wydruku, wówczas proponuję wybrać np. 10 i wydrukować je podwójnie).


 
7. Hangman - zawsze sprawdzi się w trakcie powtarzania słownictwa i w końcu "na miejscu"- nie ma jak "Wisielec" ze słowem "coffin" czy "vampire". 


8. Zabawy z lusterkiem
O lusterkowych zabawach poczytać można u Anieli Tekiela na blogu Kreatywne Nauczanie Języków Obcych http://neuroteaching.blogspot.com/. Pomysł sprawdza się zawsze i jest bardzo lubiany przez uczniów.
Jak pracujemy:
- słownictwo drukujemy, rozcinamy, wrzucamy do dyniowego wiadereczka, a uczniowie losują wyrazy i odczytują w lusterku;
- tłumaczenie zdań z konstrukcją There is/are; zdanka tniemy na paski i przypinamy do tablicy lub pozwalamy na losowanie. Uczniowie odczytują treść oraz próbują podać poprawny polski odpowiednik. Wybrane zdania możemy również porozcinać na 2 części, układać je oraz ilustrować na tablicy czy w zeszytach ;
- odczytywanie wylosowanych lub przyczepionych do tablicy zdań z lusterkiem; zapisanie "odszyfrowanej wersji;



Zdania oraz słownictwo ładnie prezentuje się na pomarańczowych kartkach.
  
 9. Spirala wyrazowa - karta pracy ze spiralą wykonaną w Festisite ze słownictwem tematycznym, (pozostałe elementy mojego autorstwa), wersji oszczędnej - czyli dwie karty pracy na formacie A4.


10. Gra planszowa - o prostych zasadach:

- uczniowie rzucają kostką oraz nazywają widoczny na planszy element, wskazany liczbą oczek. Najprostsze gry sprawdzają się zawsze.



... i karta pracy, która podsumuje poznane słownictwo.


Wszystkie materiały do wydruku zebrane zostały  TU 


a o pomysłach Anieli tutaj http://neuroteaching.blogspot.com/…/lustrzane-kodowanie.html


3 komentarze:

  1. Pięknie dziękuję za piękne materiały.Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo, mam nadzieję, że sprostały oczekiwaniom. Pozdrawiam gorąco.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak zawsze fantastycznie ;)

    OdpowiedzUsuń