Tematyka KULTURA należy do moich ulubionych działów tematycznych, w przeciwieństwie do uczniów. Moją
pasją jest opisywanie dzieł sztuki i wyszukiwanie ciekawostek o ich autorach, co przy okazji stwarza okazję do powtórzenia czasu przeszłego, odczytywania i zapisywania dat, utrwalenia nazw państw i narodowości.Przygotowane materiały to tylko trzy karty ale dające wiele możliwości pracy, na dwie, a nawet trzy lekcje. Nie spieszyłam się :) i na pracę z planszami oraz aplikacją przeznaczyłam dwie lekcje. Było warto.
1. Plansza leksykalna - zgromadziłam tu 18 zdjęć.
Praca z planszą:
a) nazwanie i zapisanie wszystkich elementów przedstawionych na planszy;
b) określanie miejsc, w których możemy je zobaczyć: the street / art gallery / studio / catwalk ... oraz możliwość powtórzenia tych nazw z przyimkami;
c) opis wybranego dzieła z planszy lub wyszukanie własnej ilustracji do opisu;
d) leksykalna 'burza mózgów' do wybranego obrazka ( materiał, z którego został wykonany / autor / typ / opinia / miejsce, w którym można zobaczyć dane dzieło);
e) poszukiwanie informacji o autorze i graffiti z punktu "q"; (uczniowie byli zszokowani znalezionymi informacjami ale chętnie przeszukali zasoby internetu i przedstawili je na kolejnych zajęciach)
(ilustracje z zasobów internetu - niestety czasem nie da się inaczej ale do celów edukacyjnych i nie zawsze jest możliwość zwiedzania online galerii czy muzeum)
2. Plansza leksykalna - utrwalenie słownictwa:
Planszę udostępniłam uczniom w aplikacji i pracowaliśmy z nią następująco:
a) wyjaśnianie wyrazów "kolorami';
b) wyszukiwanie zdań w podręczniku z wybranym kolorem;
c) segregowanie
(osoby / czynności / materiał / ...);
d) słowotwórstwo ( rzeczownik / czasownik / przymiotnik ) - kiedy można ;);
e) budowanie własnych wypowiedzi z 3 dowolnymi wyrazami z planszy;
f) budowanie prostych definicji do wybranych wyrazów;
3. Worksheet 1 - podsumowująca karta pracy, jeszcze nie testowana na żywym organizmie ;), być może wkrótce doczeka się wersji na liveworksheets.
4. Visual Arts - słownictwo, które wykorzystałam do omówienia planszy leksykalnej lub odwrotnie. Zadanie "wielokrotnego użytku", które sprawdzi się jako rozgrzewka językowa i powtórzenie), polecam.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz